Svatební fotografie

Plánujete svatbu a přejete si svatebního fotografa? Pak jste na správném místě. Velmi rád vytvářím svatební foto, které zvěčňuje jedny z nejkrásnějších okamžiků v životě člověka. Ze svatebních fotografií dýchá neopakovatelná atmosféra lásky, radosti a štěstí. Jak by ne, když se nevěsta s ženichem rozhodli veřejně stvrdit spojení svých životů…

Fotografování před svatbou

Fotografie svatby již tradičně patří k vdávání / ženění. Lidé si objednávají fotografa svateb a svatební focení, aby jim fotky ze svatby navždy připomínaly, jak vypadal jejich důležitý den. Focení ale může začínat ještě před svatebním dnem, ve fázi plánování svatby, kdy se teprve rozesílají svatební oznámení. Na oznámení svatby bývá zachycený šťastný pár, nejlépe nějakým originálním nápadem fotografa, aby pozvánka už hned navnadila svatební hosty na výjimečnou událost. Toto fotografování má ještě další přínos, a tím je seznámení fotografa s budoucí nevěstou a ženichem, které je výborné pro naplánování svatebních fotek.

Focení svatebního dne

Fotografie svatebního dne by se mohly dělit na foto svatebních příprav, foto svatebního obřadu, aranžované focení novomanželů a foto svatební hostiny a zábavy. Celé focení může být provázeno i natáčením videa svatby. Pro oživení vzpomínek obvykle stačí krátký záznam, protože při dlouhém dokumentu hrozí, že se stane po pár minutách nepoutavým a nudným.

Fotky svatebních příprav

Svatební den začíná přípravami, které jsou pro fotografie atraktivním námětem. Nevěsta se proměňuje v pohádkovou bytost s nádherným účesem, líčením a samozřejmě si obléká svatební šaty. Zatímco ženich podle tradice nevěstu nesmí ještě vidět, svatební fotograf má v tomto výhodu a fotografie už vznikají jedna za druhou. Celý proces zkrášlování poctivě dokumentují a také se nesmí zapomenout na důležité detaily, jako je např. vyfocení svatebních prstýnků.

Fotky svatebního obřadu

Následuje převoz nazdobenými automobily na místo svatebního obřadu. Ať už je svatební obřad civilní nebo církevní, je vždy nejdůležitějším okamžikem dne, a proto by zde fotograf svatby určitě neměl chybět. Fotograf zachytí emoce svatebčanů, výměnu svatebních prstenů a první novomanželský polibek. Po vyřčeném „ano“ a podpisech nevěsty, ženicha a svědků, všichni gratulují novomanželům, a při tom všem je taky fotograf, aby zachytil každého hosta. Fotografování během obřadu bývá pro svatebního fotografa nejnáročnějším. Pro zachycení kvalitních svatebních fotek je potřeba drahé profesionální foto techniky, obzvlášť v interiérech, kde není tolik světla jako venku a běžné fotoaparáty zde prostě nestačí. Svatební fotograf je také zodpovědný za pohotové zachycení všech krátkých neopakovatelných důležitých chvil, takže musí být perfektně připravený a pro případ selhání techniky musí mít po ruce i náhradní foto techniku. Zkušenosti fotografa svateb a jeho profesionální vybavení jsou zde zkrátka nenahraditelné.

Aranžované focení

Když je obřad u konce, následuje skupinová fotka všech účastníků svatby a focení vybraných skupinek z přátel, rodiny i svědků. Potom již často následuje fotografování samotné nevěsty s ženichem, které může přijít ještě před obědem nebo až po něm. Trvá obvykle delší dobu, např. hodinu, takže dostatečný čas pro vytvoření originálních fotek, které zachytí první společné novomanželské chvíle. Některé páry mají raději uvolněné, klidné focení, jiné dají přednost dynamičtějším fotografiím, v pohybu nebo v netradičních pózách.

Focení svatební hostiny a zábavy

Další svatební fotografie mohou zachycovat různé tradiční veselé události, které k svatbám patří, např. oblékání panenky ženichem, rozbití talíře, přenášení nevěsty přes práh, atd. Fotky se soustřeďují nejen na střed zájmu událostí, ale i na zaznamenání emocí všech zúčastněných osob. Dále je vhodné vyfotografovat výzdobu pokoje nebo sálu, kde se uskutečňuje svatební hostina, dort a jeho krájení, společné nabírání polévky a významné detaily výzdoby atd. Fotograf svatby může zůstat i nadále a fotit po zbytek dne, tance a další zábavný program.

Fotografování po svatebním dni

Po svatebním dni jsou fotografie pečlivě setříděny, zpracovány a v co nejkratším termínu odevzdány novomanželům, ať už je to formou digitálních fotografií, internetové webové galerie, video prezentace, papírových tisků nebo dokonce v podobě pěkného svatebního alba. Příbuzní a přátelé jsou již zvědaví a všichni si fotky chtějí prohlédnout. Nakonec jsou fotografie uloženy někam, kde mohou být další léta v bezpečí, a kde si může člověk díky nim čas od času zavzpomínat.

Svatebním dnem fotografování nemusí končit. Jak jde život dál, zakládá se rodina, děti jdou do školy a přicházejí další významné okamžiky, při kterých se často cvaká nejedním fotoaparátem. Pokud si manželé přejí, aby jejich rodinné fotografie, portrétní fotky nebo další důležité události, večírky atp. byly zachycené schopnostmi ověřeného, profesionálního fotografa, může se tak ze svatebního fotografa stát rodinný fotograf na celý život.

Také si přejete svého svatebního fotografa? Podívejte se na ceník mých fotografických služeb nebo mě rovnou kontaktujte. Rezervujte si focení svatby.

wedding photographer prague 01