Ceny za svatební fotografie

PROSAZUJI PŘÁTELSKÝ PŘÍSTUP – nepočítám hodiny focení ani počet svatebních fotografií
NEOMEZENÝ POČET FOTOGRAFIÍ – dostanete výběr všech důležitých fotografií, o nic nepřijdete
PŘED SVATBOU SE OSOBNĚ SETKÁME – poznáme se, vyslechnu vaše přání, poradím
FOCENÍ NENÍ OTRAVA ANI PRO CHLAPY – nudné pózování? – prosazuji moderní a zábavnější přístup
BUDETE VYPADAT PŘIROZENĚ – svatební fotografie obsahují emoce, přirozený výraz tváře a jsou živé
POUŽÍVÁM PRVOTŘÍDNÍ PROFESIONÁLNÍ VYBAVENÍ – pro nejlepší kvalitu vašich snímků ze svatby
TISK FOTOGRAFICKÝCH KNIH – potěžkejte si ve vašich rukou knihu s vlastními fotografiemi
SNADNÝ PŘÍSTUP K FOTOGRAFIÍM A SNADNÉ SDÍLENÍ – v e-mailu stačí kliknout na jeden odkaz

Ceník svatebního fotografa

Balíček svatební č. 1
CENÍK ZAŠLU NA VYŽÁDÁNÍ
OBŘAD, SKUPINKY, PÁROVKY
obřad, skupinky, párovky
neomezený počet fotografií
galerie svatebních fotografií
videoprezentace s hudbou
1 svatební fotograf
(6 pracovních dní fotografa)
>> OBJEDNAT <<
Balíček svatební č. 2
CENÍK ZAŠLU NA VYŽÁDÁNÍ
CELODENNÍ FOCENÍ
celodenní fotografování
neomezený počet fotografií
galerie svatebních fotografií
videoprezentace s hudbou
1 svatební fotograf
(8 pracovních dní fotografa)
>> OBJEDNAT <<
Balíček svatební č. 3
CENÍK ZAŠLU NA VYŽÁDÁNÍ
2 FOTOGRAFOVÉ CELÝ DEN
celodenní fotografování
neomezený počet fotografií
galerie svatebních fotografií
videoprezentace s hudbou
2 fotografové & vizáž
(15 pracovních dní fotografů)
>> OBJEDNAT <<

První cenový balíček obsahuje pouze fotografování svatebního obřadu, skupinek hostů a párovky (samostatné focení ženicha a nevěsty). Neobsahuje fotografování detailů předmětů (prsteny, šaty, střevíce,…), dopoledních příprav, hostiny, krájení dortu, prvního tance, ani žádných dalších odpoledních/večerních akcí, takže neobsahuje momentky se svatebními hosty. Fotografie dostanete v elektronické podobě, svatební fotoknihu si můžete objednat po svatbě za příplatek.

Druhý cenový balík je standardní varianta, kterou volí většina mých klientů. Obsahuje fotografování od rána až do večera a neomezený počet fotografií. Výběr fotografií dostanete v maximálním rozlišení, v elektronické podobě bez výtisků. Fotoknihu můžete objednat po svatbě za příplatek (cena závisí na počtu stran).

Třetí cenový balík se liší od druhého tím, že budete mít na svatbě jednoho dalšího fotografa. Tato varianta se využívá spíše pro větší svatby s počtem nad 80 svatebních hostů. Zároveň pro Vás mohu zařídit profesionální vizážistku na make-up a účes (v ceně).

Originální videoprezentace svatebních fotografií, která je podbarvená pěknou hudbou, dokáže nejvíc zapůsobit na city. Je součástí každého balíčku, protože dokáže lidi zaujmout. Toto video s fotografiemi je dle mého názoru nejlepší možnost, jak vaše fotografie prezentovat před širším okruhem přátel, kteří třeba ani neuvidí vaše fotky v tištěné fotoknize. Stačí poslat přátelům odkaz a obdivování může hned začít. Svatební prezentaci vytvářím ve Full HD kvalitě. Ukázky svatebních videí můžete vidět zde.

Předsvatební schůzka se svatebním fotografem (platí pro Prahu, v ostatních místech dle domluvy nebo přes Skype) – těším se na přátelské posezení, seznámíme se, vyjasníme si vzájemné představy, odpovím na vaše dotazy, vytvořím vám služby na míru dle vašich přání. Osobní předsvatební schůzku považuji za samozřejmou pro všechny, kterým na fotografiích aspoň trochu záleží. A jelikož já jsem vždy jedním z těch, kterým na výsledku záleží nejvíce, nepovažujte schůzku za něco, co by mě mohlo obtěžovat.

Galerie se svatebními fotografiemi – svatební fotky nepředávám jen ve fotoknize, ale také prostřednictvím internetu. Pošlu vám odkaz na webovou svatební galerii. Odkaz na galerii, který obdržíte, můžete začít ihned sdílet se svými přáteli (fotografie si může zobrazit kdokoli s odkazem, bez odkazu se k nim cizí člověk nedostane). Díky těmto galeriím si ušetříte práci a čas se zmenšováním velikých fotek a se zdlouhavým posíláním v e-mailech – stačí kliknout na odkaz v e-mailu a fotky se hned zobrazí, žádné stahování není potřeba. Proto vaše fotky jednoduše uvidí i vaše babička nebo kdokoli, kdo se příliš nekamarádí s počítačem nebo přílohami e-mailů.

Doprava svatebního fotografa je zdarma po Praze (používám MHD), při výjezdu do jiných částí České republiky domlouvám cenu za dopravu individuálně.

Fotografování svatby – délku svatebního fotografování spolu domluvíme podle vašich potřeb, nijak striktně ji neomezuji.

Úprava a retuš svatebních fotografií – vaše fotografie získají správný ořez, projdou korekcí barev, světel a stínů, vylepšením kontrastu, doostřením a dalšími pečlivými úpravami.

Zásnubní nebo portrétní focení – je mimo jiné skvělou příležitostí, jak se seznámit se stylem práce fotografa a na druhou stranu i poznat lépe vaše přání při focení. Nejlepší fotografie se může stát i fotkou pro svatební oznámení. Je to ale hlavně příležitost vytvořit takové fotografie, které se z jakýchkoli důvodů nedají udělat přímo ve svatební den (kvůli šatům, času, místu,…). Není zahrnuto v ceně žádných balíčků.

Moderní svatební fotokniha s designovým návrhem a originálním autorským řešením rozmístění fotografií. Vaše fotografie tak získají něco navíc, luxusní vzhled kompaktního alba, budou ještě lépe vyprávět váš příběh bez toho, aniž by se mohlo někdy pomíchat jejich pořadí. Jednotlivé svatební fotky si můžete kdykoli nechat vytisknout sami, ale fotoknihu si už možná sami nezařídíte. Chce to určité schopnosti, čas a úsilí. Zdaleka ne každý má ze svatby album, ostatní vám ho budou závidět. Zapomeňte na běžné malé formáty fotografií, vaše svatební fotografie uvidíte na větších rozměrech, kde krásně vyniknou. Fotoknihy jsou v tvrdých deskách a na kvalitním lesklém fotopapíru (běžné fotoknihy se obvykle na fotopapír netisknou). Vaše svatební fotografie si to určitě zaslouží. Za kvalitu fotoknih mluví i skutečnost, že v mnoha případech, kdy svatební kniha přišla domů k mým klientům, k mojí radosti jsem dostal nadšené reakce a žádost o přiobjednání stejných fotoknih i pro další známé (nejčastěji rodiče).

Časté otázky na svatebního fotografa

Máme svatbu mimo Prahu. Kolik nás bude stát doprava?

Cenu za dopravu domlouvám individuálně. Pokud pojede z/do Prahy někdo z vašich svatebních hostů, může mě vzít s sebou a neplatíte mi pak za dopravu nic.

Kolik svatebních fotografií dostaneme?

Počet striktně neomezuji. Každá svatba je jiná, takže pokaždé odevzdávám jiný počet fotografií. Záleží hlavně na počtu svatebních hostů a na tom, jak je nabitý program svatebního dne. Pokud budete zvát pouze pět svatebních hostů a celý den budete pouze sedět u stolu a povídat si spolu, tak počet důležitých fotografií bude určitě nižší než v případě velikých svateb se stovkami svatebních hostů a s programem, kde se každých pár minut děje něco jiného. Je nesmysl dodávat spoustu podobných fotek, na druhou stranu by byla škoda, kdyby některé důležité fotografie chyběly. Určit vhodný počet fotek nemůžete spolehlivě dopředu vy ani já, nechci vás tím proto stresovat. Dostanete zkrátka všechny důležité a zajímavé fotografie. Během celého dne vyfotím na svatbě běžně 2 až 4 tisíce snímků. Z toho vám vytvořím výběr několika set nejvíce důležitých fotografií, bývá v rozmezí 300 až 800 fotek. Obvykle dávám fotek raději více než méně, takže už je pak na vás, jestli si budete chtít vytvořit ještě nějaký vlastní menší výběr.

Veliký počet nafocených fotek odpovídá mému stylu focení, kdy často fotím lidi v pohybu, je pak potřeba vybrat fotografii, která vystihuje pohyb nejlépe. Nebo nějakou „fázi“ smíchu. Nebo typicky při skupinovém focení se nafotí každá skupinka vícekrát, čím větší skupiny, tím více fotek – tím pak vzroste pravděpodobnost, že na alespoň jedné z fotek budou všichni vypadat dobře, nebudou mít při mrknutí zavřené oči, otevřená ústa atp.

Když si tě objednáme na celý svatební den, kolik hodin budeš fotit?

Svatební fotografování obvykle začíná zhruba dvě hodiny před začátkem oblékání nevěsty do svatebních šatů, končí podle harmonogramu důležitých událostí. Pokud má váš svatební den neobvyklý časový plán, domluvíme se na časovém rozsahu focení individuálně. Někteří klienti bohužel v minulosti zneužívali můj „neomezený časový plán“ nebo se harmonogram neplánovaně posunoval kvůli několikahodinovým únosům nevěsty, atp., proto se nově dopředu domlouvám s klienty na limitním čase odchodu. Obvykle spolu stanovujeme limit na 21:30 (tj. celoročně po západu slunce, v naprosté většině případů je to už doba volné zábavy). Každá další minuta je za příplatek 20 Kč.
Divoké pitky, hry a tancování mohou být v celkovém záznamu taky, ale nepatří tam v nadměrném počtu. Kdybych např. fotil tanec při každé písničce – nakonec by bylo tanečních fotek víc než všech ostatních fotek z průběhu svatebního dne. Když už začne volná zábava, bývá pomalu čas na odchod fotografa – a v pokročilých nočních hodinách už ani nebývá vhodné fotit stav svatebčanů :-)

Raději bychom si přáli i formát RAW, je to možné?

RAW je formát dat, do kterého většina profesionálních fotografů ukládá fotografie ve fotoaparátu hned po vyfocení, fotky v této podobě nejsou pěkné, nejsou upravené, jsou to „surová data“, fotograf je teprve v počítači upraví a přetvoří na běžný formát JPG. Běžné hobby fotoaparáty fotí rovnou do JPG, abyste nemuseli trávit čas jejich úpravou (možnosti úprav JPG jsou už omezené). Předat formát RAW dává smysl v případě, kdy např. fotím na velké firemní akci spolu s několika dalšími fotografy a pak od všech fotografů zpracuje výstup jeden jediný člověk, aby všechny fotografie dostaly v prezentaci firmy stejný vzhled.
Fotografie ze svatby nemá smysl předávat ve formátu RAW, protože Vám je připravím já. Stejně jako Vám kuchař v restauraci nedá původní syrové maso, ani já nepředávám RAW formát svatebních fotografií.

Rezervujte si svatebního fotografa s dostatečným předstihem, později už nemusím mít ve vašem termínu volno. Nebojte se domluvit vašeho fotografa na svatbu s ročním předstihem.

Svatební fotograf Praha